Istotne zmiany w warunkach korzystania z google maps API, komunikat "For development purposes only"

16 lipca 2018 r. google wprowadziło duże zmiany w warunkach korzystania z google maps API.
Od tej pory każda nowa mapa będzie musiała mieć przypisany odpowiedni klucz google maps API, zmianie ulega również cennik.

Do wyrobienia klucza API niezbędne jest podanie karty płatniczej. Jeśli Twoja mapa nię będzie posiadać klucza, lub do klucza nie zostanie przypisana karta płatnicza, to wtedy mapa będzie się wyświetlać w obniżonej jakości z komunikatem "For development purposes only".

Po poprawnym wyrobieniu klucza otrzymasz bonus 200$ co miesiąc. Wystarczy to na około 28 000 wyświetleń mapy na miesiąc. Innymi słowy, jeśli Twoja mapa nie przekracza limitu 28000 wyświetleń w miesiącu to nie trzeba będzie płacić. Jeśli zaś mapa przekroczy tą liczbę to trzeba będzie zapłacić 7$ za każdy kolejny 1000 wyświetleń ponad limit.

Porada: aby mieć pewność, że nie zostaniesz obciążony kosztami, w panelu google możesz ustawić własny limit, np. maksymalnie 1000 wyświetleń mapy na dzień. Poniżej tego limitu mapa będzie działać prawidłowo, a jeśli liczba wyświetleń w danym dniu przekroczy ten limit, to wtedy kolejne wyświetlenia pokażą komunikat "For development purposes only".

Wszystkie te zmiany dotyczą również klientów mapCreatora. Po zakupie i instalacji naszego programu musisz wyrobić klucz google maps API pod tym linkiem https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/get-api-key Następnie pozyskany klucz trzeba wprowadzić w panelu administracyjnym mapCreatora w zakładce Konfiguracja.


Bogdan Madera
Propero