Pobieranie

aplikacji mapCreator FREE

Pobieranie i instalacja

aplikacji mapCreator FREE

Instrukcja instalacji
  • Pobierz program mapCreaor FREE.
  • Rozpakuj pobrany plik
  • Rozpakowane pliki umieść na serwerze (np. poprzez ftp) w wydzielonym katalogu widocznym z poziomu przeglądarki internetowej, np. http://www.strona.pl/mapa/
  • Po wpisaniu w przeglądarce powyższego adresu powinna pojawić się główna mapa systemu mapCreator. Jeśli tak to instalacja została zakończona.
Dostęp do panelu administracyjnego

Po zainstalowaniu aplikacji będziesz mógł rozpocząć nanoszenie danych na swoją mapę. Aby przejść do panelu administracyjnego należy w pasku adresu przeglądarki internetowej dopisać admin.php, czyli w całości adres internetowy panelu administracyjnego wygląda np. tak: http://www.strona.pl/mapa/admin.php Dostęp do panelu administracyjnego jest zabezpieczony, początkowy login i hasło to admin. Po zalogowaniu się do panelu administracyjnego zmień login i hasło.

Umieszczenie mapy na własnej stronie

W panelu administracyjnym, w zakładce Publikacja znajduje się krótki kod html, który należy wkleić do kodu źródłowego swojej strony.

Wymagania techniczne odnośnie serwera

Docelowo mapCreator działa na serwerze klienta. Zazwyczaj jest to serwer obsługujący stronę internetową, na której prezentowana jest główna mapa. Do działania mapCreatora wystarcza standardowy serwer z obsługą php5 oferowany przez firmy hostingowe. Wymagana pojemność serwera zależy głównie od ilości zdjęć umieszczanych na mapie, sam mapCreator zajmuje kilkanaście MB.

Warunki użytkowania aplikacji mapCreator FREE

Prześlij nam swoją opinię

Jesteśmy otwarci na wszelkie pytania, uwagi lub propozycje dotyczące naszych usług. Poniżej kilka sposobów, z których możesz skorzystać aby się z nami skontaktować: