Główny Inspektorat Weterynarii wykorzystuje mapCreatora do stworzenia oficjalnej mapy ASF

Jedno z większych wdrożeń mapCreatora zostało wykonane dla Głównego Inspektoratu Weterynarii do stworzenia oficjalnej mapy ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń. Mapa przedstawia ogniska i przypadki ASF w Polsce oraz aktualny zasięg obszarów objętych restrykcjami. Publikacja takiej mapy jest obowiązkiem Polski i jest wymagana przez Unię Europejską.

Adres mapy: https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/asf-w-polsce

Dane na mapie są na bieżąco aktualizowane przez pracowników Inspektoratu. Na ich potrzeby wzbogaciliśmy oprogramowanie o specjalne funkcje, które ułatwiają codzienną obsługę i aktualizację mapy.

Jedną z unikalnych funkcji jaką ma administrator, jest możliwość tworzenia obszarów złożonych z jednostek podziału administracyjnego Polski. Przykładowo załóżmy, że na mapie ma zostać wyświetlony obszar zagrożenia, obejmujący gminy Bircza, Fredropol i Krasiczyn w powiecie przemyskim. Wystarczy że administrator wybierze z listy te gminy i automatycznie zostaną one wyrysowane na mapie. W następnym kroku administrator może ustalić kolorystykę i na mapie powstanie jednolity obszar.

Do nas należało również przeniesienie archiwalnych danych na nową mapę. Dane zostały dostarczone przez Inspektorat w postaci plików Excel oraz Word.

Po wykonanej pracy otrzymaliśmy bardzo dobre referencje od Głównego Inspektoratu Weterynarii.


Bogdan Madera
Propero