Gdy zamiast mapy google pojawia się komunikat "Ups... Coś poszło nie tak."

Wszystkie nowo uruchamiane mapy oparte o google maps API wymagają posiadania odpowiedniego klucza google maps API key. Jeśli nie posiadamy tego klucza to próba uruchomienia mapy wyświetli komunikat "Ups... Coś poszło nie tak. Ta strona nie wczytała Map Google prawidłowo. Szczegóły techniczne znajdziesz w konsoli JavaScript."

Posiadanie klucza google maps API dotyczy też nowych użytkowników mapCreatora. Po instalacji mapCreatora należy pozyskać klucz ze strony google, a następnie podać go w konfiguracji mapCreatora. Czyli należy wykonać następujące kroki:


1. Pozyskanie klucza google maps API key.

Należy wejść na stronę https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/get-api-key?hl=pl, kliknąć przycisk GET A KEY i wykonywać wyświetlane instrukcje. Wymagane jest posiadanie własnego konta google. Na końcu google wyświetli twój klucz.2. Wpisanie klucza do konfiguracji mapCreatora

Klucz pozyskany w kroku 1 należy skopiować sobie do schowka (Ctrl+C), zalogować się do panelu administracyjnego mapCreatora i w zakładce Konfiguracja -> Inne ustawienia wkleić klucz (Ctrl+V).I to wszystko, po odświeżeniu strony mapa powinna już działać.


Bogdan Madera
Propero