Społecznościowe tworzenie mapy

Dzięki naszym rozwiązaniom możesz posiadać własną mapę, która będzie współtworzona przez innych użytkowników.

Ogólnie wygląda to tak, że administrator mapy udostępnia innym użytkownikom specjalny formularz, za pomocą którego mogą oni zgłaszać propozycje obiektów na mapę. Zgłoszenia trafiają do panelu administratora do moderacji. Po zatwierdzeniu zgłoszony obiekt pojawia się na mapie głównej.

Dla kilku naszych klientów stworzyliśmy dedykowane rozwiązania umożliwiające społecznościowe tworzenie mapy. Przykłady:

  • Mapa społecznościowa dla portalu geoinformacyjnego gisplay.pl. Portal gisplay.pl udostępnia mapę firm i instytucji geodezyjnych i GIS pod adresem http://www.mapagis.pl Właściciele firm mogą zgłaszać swoje firmy za pomocą formularza pod adresem http://www.mapagis.pl/dodajfirme.php

  • Mapa Hodowców Polskich https://mapapet.pl/ – tutaj hodowcy mogą zgłaszać na mapę swoje hodowle lub kluby hodowców. Istotne jest to, że hodowcy najpierw muszą założyć swoje konto w serwisie. Dzięki temu administrator może zarządzać użytkownikami, a sami użytkownicy mają ułatwiony proces zgłaszania wielu punktów gdyż nie muszą podawać swoich danych za każdym razem.

  • System mapowy wspomagający uzgodnienia miejscowego planu zagospodarowania gminy Chełmek. Za pomocą specjalnego formularza mieszkańcy gminy mogli zaznaczyć na mapie wybraną działkę i wpisać proponowany sposób zagospodarowania tej działki. Na potrzeby tego projektu nanieśliśmy na mapę warstwę działek. Uzgodnienia zostały już zakończone. Poniżej wygląd formularza zgłoszeniowego:


Bogdan Madera
Propero